1-a dalis. Kaip išsirinkti galvučių ir raktų komplektą.

Įrašą paskelbė : admin 2018/03/24 0 Komentarai Kaip išsirinkti?,

 

 

Galvučių ir raktų komplektą sudaro įvairių dydžių galvutės, antgaliai, terkšlės. Paprastai galvučių ir raktų komplektai yra reklamuojami, akcentuojant juos sudarančių įrankių įrankių skaičių. Pvz. : 108 vnt. įrankių komplektas, 216 vnt. įrankių komplektas ir t.t. Galvučių komplektas gali būti mažas, nuo 5vnt., ir didelis – iki 500 ir daugiau vnt.

Į ką atkreipti dėmesį, renkantis galvučių ir raktų komplektą?

 

Įrankių skaičius.

 Nors komplektai vadinami „galvučių ir raktų komplektais“, tačiau šiuose rinkiniuose galite rasti ir kitų įrankių, tokių kaip atsuktuvai, ilgintuvai, replės, adapteriai ar net plaktukai. Kuo daugiau įrankių turi komplektas – tuo jis universalinis. Bet komplektai, turintys ypač daug įrankių, dažniausiai būna sukomplektuoti į vežimėlius, o vežimėlis nebus tinkamas, jei Jūs dažnai dirbate už dirbtuvių ribų.

 Jei Jūs neesate profesionalus mechanikas, o galvučių ir raktų komplektą perkate tam, kad retkarčiais pasikrapštyti prie automobilio ar kitos technikos – Jums pilnai užteks ir vidutinio, 100-200vnt. įrankių komplekto. Taip sutaupysite nemažai pinigų, o prireikus kokio įrankio – nesunkiai jį įsigysite bet kurioje įrankių parduotuvėje, ir taip po truputį praplėsite savo įrankių asortimentą.

 

Metrinės ar colinės galvutės?

 Lietuvoje naudojamos metrinės galvutės ir varžtai, retai kada sutiksite colinius varžtus. Colinės galvutės reikalingos dirbant prie specifinės technikos, pvz. kai kurių amerikietiškų automobilių ar motociklų.

 

Tvirtinimo tipas.

 Galvutės, terkšlės, antgaliai turi skirtingus tvirtinimo tipus ( dar vadinama pavara ar tiesiog dydžiu) :  ¼”, 3/8”, ½” , ¾” arba 1” ( surašyta didėjančia tvarka ). Universaliausias ir dažniausiai sutinkamas tvirtinimas yra ½”. Tai vidutinio dydžio įrankiai, skirti darbui prie automobilio yrir panašios technikos. Jei dirbate prie smulkesnės technikos, pvz. dviračių, Jums patogiausia dirbti bus su mažesniais, ¼” dydžio įrankiais. Prie sunkiosios technikos naudojami ¾” ar net 1” tvirtinimo tipą turintys įrankiai.

 Dauguma komplektų turi įrankius, su maišytais tvirtinimo tipais : pvz. 1/4” + ½” , ¼” + 3/8” + ½” . Tokie komplektai yra vadinami kombinuotais. Niekada nežinote, kada Jums prireiks smulkesnės galvutės atsukti mažesniam varžteliui net ir dirbant prie stambesnės technikos, todėl rekomenduotumėme rinktis universalų, kombinuotą rinkinį.

 

Komplekto kaina.

 Sunkiausia dalis renkantis įrankių komplektą, yra nuspręsti, kiek pinigų jam skirti. Savaime suprantama, kuo brangesnis komplektas, tuo jo įrankiai tvirtesni. Tačiau gerai pagalvokite, ar verta už komplektą mokėti 3 kart brangiau, jei Jūs jį panaudosite keletą kart per metus. Tokiu atveju užtektų ir pusiau profesionalaus, ar net mėgėjiško komplekto. 90 – 120 vnt. įrankių rinkinukas už 30 eurų puikiai atliks savo paskirtį, o jei ir suluš kokia dažniau naudojama galvutė – ne problema. Nusipirksite atskirai tą sulūžusią galvutę ir toliau naudositės rinkiniu.

 Tačiau jei įrankius naudojate dažnai  – rinkitės profesionalius įrankius. Tokie įrankiai bus kur kas patvaresni ir ilgiau tarnaus. Taip, jie kainuos nemažą pinigų sumą, tačiau tai atpirks sutaupyti nervai ir greičiau atlikti darbai.

 

Garantija. Standartinė, ar garantija visam gyvenimui?

 Standartiškai pardavėjas / gamintojas suteikia 1-2 metų garantiją įrankių komplektams. Bet tokia garantija pasinaudoti bus sunku, nes lengvai neįrodysite pardavėjui, jog įrankis sulūžo naudojant jį pagal taisykles.

  Vis daugiau gamintojų siūlo garantiją visam gyvenimui. Su tokia garantija problemų dažniausiai nekyla – Jūs atnešate sulūžųsį įrankį, o Jums be jokių klausimų duoda tokį pat, naują įrankį. Viskas atrodo gražu, kol nepradedate skaičiuoti. Jūs už tokią garantiją sumokate daug didesnę dalį, nei pats komplektas vertas ( be abejo pardavėjas Jums to nepasakys ). O jei įrankius naudosite retai ir pagal paskirtį, Jūs galbūt niekada ir nesulaužysite nei vieno įrankio. Net jei ir sulaužysite keletą galvučių, Jūsų permokėta suma už garantiją tikrai neatsipirks.

 Tačiau jei galite sau leisti daugiau pinigų komplektui – garantija visam gyvenimui yra idealus pasirinkimas. Vieną kartą sumokate, ir žinote, kad gyvenime nebereiks leisti pinigų tiems įrankiams. Na, žinoma, jei jų nepamesite.