Internetinė parduotuvė

Įrašą paskelbė : admin 2018/03/24 0 Komentarai Naujienos,

 

 

Elektroninė ar fizinė parduotuvė?

 

 Lietuviai vis dar bijo pirkti Internetu, nors pasaulyje prekybos Internetu apimtys sparčiai vejasi paprastas parduotuves. Šiame straipsnyje apžvelgsime pirkimo Internetu pliusus bei minusus, taip pat duosime patarimų, kaip neapsigauti perkant iš nežinomos el. Parduotuvės.

Kokie pliusai perkant Internetu, lyginant su fizinėmis parduotuvėmis?

- TIKSLI INFORMACIJA APIE PREKĘ. Internetinėje parduotuvėje galite neskubėdami apsižiūrėti norimą prekę, pasiskaityti apie tą prekę, peržiūrėti atsiliepimus. Tokiu būdu suzinosite ką tikrai klientai mano apie ta prekę, o ne tik tai, ką apie ją pasako fizinės parduotuvės konsultantas.

- LAIKAS. Perkant Internetu, jūs neturite derintis su fizinės parduotuvės darbo laiku. Prekę galite užsisakyti kada tik norite, neišeidami iš namų ar biuro. Žmonėms, dirbantiems 40 valandų per savaitę, kartais būna tikrai sunku susiderinti su parduotuvėmis. Ypač su specializuotomis parduotuvėmis, kurios dažniausiai dirba trumpiau.

- KAINA. Elektroninėi parduotuvei išlaikyti reikia mažiau darbuotojų, nereikia didelių patalpų prekių ekspozicijai, ko pasekoje elektroninės parduotuvės gali pasiūlyti žemesnę prekės kainą, nei fizinės parduotuvės. Taip pat, Jūs galite per kelias minutes paieškos pagalba susirasti tą pačią prekę kitose parduotuvėse ir įsitikinti, jog nepermokate už prekę.

- PREKĖS ATSIĖMIMAS. Pirkdami Internetu, Jūs prekę gausite gausite tiesiai į namus arba į paštomatą, iš kurio prekę galėsite išsiimti Jums tinkamu laiku, nors ir 3h nakties.

Kokie minusai perkant Internetu?

- Jūs negalite apžiūrėti prekės gyvai, todėl galite gauti ne tai, ko tikėjotės. Ypač tai dažnai pasitaiko perkant drabužius Internetu.

- Pristatymo laikas. Jei Jums prekės reikia tuojau pat, tai Internetinė parduotuvė Jums netiks. Įprastai prekės pristatymas perkant Internetu, užtrunka 2-5 darbo dienas.

- Vis dar pasitaiko sukčiavimų atvejų, kai elektroninė parduotuvė realiai neparduoda jokių prekių, tik surenka įmokas ir užsidaro. Sekančioje pastraipoje papasakosime į ką atkrepti dėmesį, perkant iš el. parduotuvės pirmą kartą, kad neliktumėte apgauti.

 

PASIDOMĖKITE PARDUOTUVE. Visų pirma, susiraskite svetainėje skiltį „Apie mus“. Paskaitykite parduotuvės prisistatymą, susiraskite įmonės kodą ir pasitikrinkite rekvizitai.lt . Rekvizituose bus pagrindinė informacija apie įmonę, matysite ar įmonei nebuvo iškelta bylų dėl įsipareigojimų nevykdymo ar panašiai. Jei svetainėje nėra informacijos apie įmonę – nerizikuokite, parduotuvė kažką slepia.

 

NETIKĖKITE MILŽINIŠKOMIS NUOLAIDOMIS. Pastaruoju metu padaugėjo sukčiavimo atvejų, kai sukuriama Internetinė parduotuvė ir klientus viliojama itin didelėmis nuolaidomis garsių prekinių ženklų prekėms. Atsiminkite, kad niekas prekių nedalins už dyką, tad jei matote 90% nuolaidą – galite būti tikri, jog liksite apgauti.

 

ATSISKAITYMO BŪDAI. Dar vienas dalykas, į ką reiktų atkreipti dėmesį – tai atsiskaitymo būdai. Jeigu parduotuvėje nėra galimybės atsiskaityti tiesioginiu pavedimu ( Paysera ), tai jau ženklas, kad parduotuvė gali būti sukčių, nes tai gali reikšti, jog parduotuvę sukūrė ir prekes pardavinėja nelegaliai fizinis asmuo.

 

 

 

Be GTI.LT sutikimo platinti draudžiama.